Microblading

Jak wygląda zabieg microblading?
To jak będą wyglądały nasze brwi po zabiegu mikropigmentacji zależy od wielu czynników. Poza elementarnymi, czyli umiejętności i talent linergistki należy pamiętać, że zarówno kosmetyki (pigmenty, rodzaj znieczulenia, jakość igieł, sterylność zabiegu) jak również naturalne możliwości naszej skóry oraz pielęgnacja brwi w czasie gojenia, mają kluczowy wpływ na efekt końcowy oraz trwałość makijażu.
Makijaż poprzedzony jest konsultacją podczas której linergistka wraz z klientką ustalają: kształt, kolor, wyrazistość brwi. Konsultacja jest również niezbędna aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania ( choroba nowotworowa w aktywny stadium, bliznowce oraz nadmierne bliznowacnie, ciąża, laktacja, zaburzenia krzepliwości krwi, cukrzyca oraz wiele innych). Każda klientka powinna zapoznać się przed podjęciem ostatecznej decyzji z zakresem przeciwskazań do zabiegu, możliwych komplikacjach, metodach pielęgnacji oraz trwałości makijażu brwi oraz podpisać stosowne dokumenty.
Kolejnym etapem zabiegu jest narysowanie na tzw. szablonu – konturu, określenia dokładnego położenia brwi, odległości względem siebie, miejsca załamania łuku brwiowego, kształtu nasady itp. Klientka po raz ostatni spogląda na swoje brwi aby ewentualnie skorygować kształt.
Etap pierwszych nakłuć na skórze może być nie przyjemny dla klientki, jednak uwarunkowany jest indywidualną odpornością na ból. Po dokładnym odwzorowaniu brwi klientka zostaje poinformowana o dacie kolejnej wizyty która wliczona jest w cenę zabiegu. Druga wizyta po kilku tygodniach jest niezbędna aby dokładnie dopigmentować brwi. Podczas kilkutygodniowego gojenia normalnym jest zjawisko zanikania barwnika, co może powodować niesymetryczność brwi. Druga wizyta pozwala usystematyzować kształt oraz ugruntowić kolor. W indywidualnych przypadkach linergistka może zasugerować klientce jeszcze jedno spotkanie. Jeśli klientka nie stawi się na drugą wizytę zabieg nie uznaje się za zakończony z winy klienta, tym samym wszelkie ubytki oraz niedopigmentowanie pozostają indywidualną kwestią klientki.

Wszelkie pytania oraz wątpliwości można skonsultować telefonicznie 785-018-916, bądź umawiając się na bezpłatną konsultacje przed zabiegową.